36101383 - 026

قطعا خودرو شما در شرایط محیطی و آلودگی های شهری آسیب هایی دیده است. طی گذشت زمان و با مصرف بیشتر از خودرو استهلاک بدنه، داخل کابین و موتور آن باعث کاهش کیفیت اولیه میشود. رسیدگی به خودرو علاوه بر سرگرمی و علاقه شخصی، می تواند باعث حفظ سرمایه و آرامش بیشتر در رانندگی شما شود. هر قدر ارزش ریالی و معنوی خودروی شما بیشتر باشد، توجه روی نگهداری آن نیز بیشتر و با اهمیت تر خواهد شد.

دیتیلینگ خودرو چیست؟!

به طورکلی به کلیه اقداماتی که برای نگهداری، نظافت و همچنین برگشت خودرو به روز اول انجام می شود را دیتیلینگ خودرو می نامیم. در این مطلب با معرفی کاملی از مراحل دیتیلینگ خودرو و دسته بندی آن عمدتا به سه گروه کار اصلی به تفکیک بررسی مراحل را انجام داده و لینک تصویری این مراحل را معرفی میکنیم.

مرحله اول دیتیلینگ خودرو: شست و شو

اولین مرحله دیتیلینگ خودرو شست و شو و رسوب زدایی بدنه و رفع آلودگیهای مانده روی بدنه خودرو است. در این مرحله مهم نیست خودرو جدید یا قدیمی، کلاسیک، مدرن یا سوپر اسپرت باشد. نکته مهم این است که شما بدانید این خودرو برای مشتری ارزش دارد و در پایان کار دیتیلینگ خودرو قرار است جلوه متفاوتی از خودرو ارایه شود.

در مرحله شست و شوی بدنه سعی به از بین بردن آلودگیهای محیطی و شهری داریم. مرحله شست و شو را به 3 قسمت تفکیک می کنیم: شست و شوی اولیه، شست و شوی کامل و اصلی بدنه با دو دستمال مجزا و نهایتا خشک کردن سطح خودرو. در دیتیلینگ خودرو مرحله شست و شو آماده سازی بدنه خودرو برای مراحل بعدی بوده و پایه ای مناسب برای یک کار حرفه ای و سرعت بخشیدن به مراحل بعدیاست. بنابراین این مرحله باید برای شروع دیتیلینگ خودرو به خوبی انجام شود.

از بین بردن ذرات اکسید روی بدنه و رنگ خودرو با مواد مخصوص به نام P-Ray می تواند سطح صافی را ایجاد کند. به یاد داشته باشید که از بین بردن این ذرات با شامپو امکان پذیر نیست. رسوب زدایی با مواد مخصوص P-Ray باعث ایجاد رنگ بنفشی می شود که نشان دهنده واکنش شیمیایی برای از بین بردن اکسیدهای فلزی روی رینگ و بدنه است. توجه به جزییات شست و شوی در دیتیلینگ خودرو اولین و واجب ترین نکته است.

در شست و شوی اولیه از شامپو فوم ساده بدون واکس و قوی استفاده می شود. در این مرحله نیاز به استفاده از دستکش و ابر مخصوص شست و شو نیست و تنها با فشار آب کثیفی اولیه از روی بدنه شسته می شود. سپس از شامپو اصلی به همراه دستکش مخصوص برای شست و شو استفاده می شود و از دو دستکش برای شست و شوی نقاط اصلی و نقاط پر گرد و خاک مانند زیر رکاب و سپر خودرو استفاده کنید تا باعث ایجاد خط و خش مازاد روی بدنه نشود. در مرحله آخر شستن بخشهای استیل و کروم و شیشه های خودرو به جزییات و احیانا سقف نمدی آن توجه کنید.

آخرین مرحله در قسمت شست و شوی اولیه دیتیلینگ خودرو، خشک کردن بدنه با دستمال میکروفایبر جاذب آب است. دستمال جاذب آب از الیاف نرم بافته شده که از ایجاد خط و خش روی بدنه در زمان خشک کردن جلوگیری می کند. برای تکمیل کار، کلی بار و کلی کردن بدنه با مواد روان کننده برای ایجاد زیر سازی مناسب لازم است. کلی بار با جذب ذرات ریز، سطحی نرم را ایجاد میکند و باعث باز شدن رنگ خودرو میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *